Jesteś ojcem córki? Poznaj 3 zaskakujące fakty naukowe

Trzy niesamowite odkrycia. Pierwsze Cię zaskoczy, drugie utrze Ci nosa, a trzecie hmm… sam zobaczysz!

Ojcowie córek żyją dłużej

Czy wiecie, że w 2006 roku przeprowadzono badania wśród ludności wiejskiej w Polsce, których wynik wprawił wszystkich w osłupienie? Mianowicie, ojcowie córek żyją dłużej! Każda córka to dodatkowe 74 tygodnie życia dla taty.

Jednocześnie z tych samych badań wyszło na jaw, że płeć dziecka nie ma wydłużającego wpływu na długość życia matki, niestety. W przypadku kobiet, każde dziecko skraca życie o 95 tygodni.

Ciesz się życiem i dodatkowym czasem, podarowanym narodzinami każdej córki. Może Twoje życie w sfeminizowanym domu nie będzie prostsze, ale na pewno będzie dłuższe.

Twoja córka odziedziczy więcej cech po Tobie niż po swojej matce

Według naukowców z uniwersytetu medycznego w Karolinie Północnej, choć nasze dzieci obdarzamy własnymi genami po równo, w późniejszym “użyciu” większe znaczenie mają geny ojca. Wynika z tego, że Twoja córka ujawni więcej cech odziedziczonych po Tobie niż po swojej matce.

Odkrycie ma znaczenie głównie w przypadku dziedziczenia mutacji genetycznych, odpowiedzialnych za popularne choroby i ich warianty, ale nigdy nie wiadomo… Zanim ulegniesz pokusie zrzucenia największej wady waszego dziecka na karb genów Twojej partnerki, przypomnij sobie ten tekst.

Jeśli będziesz częściej sprzątać, zmywać i gotować, w przyszłości zostanie prezesem

Córki ojców, angażujących się w obowiązki domowe, w życiu dorosłym rozwijają karierę na dobrze płatnych stanowiskach. Naukowcy z University of British Columbia opublikowali zaskakujący wynik badania dużej grupy dzieci i ich rodziców – to, w jaki sposób rodzice dzielą się pracami w domu, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw i aspiracji ich dzieci, zwłaszcza córek.

Jeśli chcesz, aby Twoja córka wyrosła na kobietę sukcesu, musisz zapomnieć o tradycyjnym podziale ról, zakasać rękawy i zadbać o porządek w mieszkaniu.

Nawet jeśli te badania w praktyce nie mają sensu, zapunktujesz u żony, więc i tak warto, prawda?

 

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16634019

https://www.sciencedaily.com/releases/2015/03/150302123253.htm

https://news.ubc.ca/2014/05/28/dads-who-do-chores-bolster-daughters-aspiration

 

 

 

 

Udostępnij

Kontakt

ladythings@wp.pl

Pielęgniarstwo z dużą nutą lifestyle i szczyptą macierzyństwa. To moja opowieść o codzienności, filozofii życia, macierzyństwie i pracy w zawodzie pielęgniarki, snuta zazwyczaj gdzieś po północy, bo jak każda mama przedszkolaka, mogę delektować się chwilą samotności wtedy, gdy wszyscy smacznie śpią.

Jestem Ania. Mam 31 lat. Trafiłam na pielęgniarstwo przypadkiem, zostałam z premedytacją. Kocham Tatry, szydełkowanie i dobre książki. Mocna kawa to moje must have. Na co dzień biegam w anestezji, a po pracy w adidasach. Jak schudnę 20 kg, wystartuję w półmaratonie. Czyli pewnie nigdy.