#Motherpower, Lifestyle, Strefa matki i córki

Jesteś ojcem córki? Poznaj 3 zaskakujące fakty naukowe

Trzy niesamowite odkrycia. Pierwsze Cię zaskoczy, drugie utrze Ci nosa, a trzecie hmm… sam zobaczysz!

Ojcowie córek żyją dłużej

Czy wiecie, że w 2006 roku przeprowadzono badania wśród ludności wiejskiej w Polsce, których wynik wprawił wszystkich w osłupienie? Mianowicie, ojcowie córek żyją dłużej! Każda córka to dodatkowe 74 tygodnie życia dla taty.

Jednocześnie z tych samych badań wyszło na jaw, że płeć dziecka nie ma wydłużającego wpływu na długość życia matki, niestety. W przypadku kobiet, każde dziecko skraca życie o 95 tygodni.

Ciesz się życiem i dodatkowym czasem, podarowanym narodzinami każdej córki. Może Twoje życie w sfeminizowanym domu nie będzie prostsze, ale na pewno będzie dłuższe.

Twoja córka odziedziczy więcej cech po Tobie niż po swojej matce

Według naukowców z uniwersytetu medycznego w Karolinie Północnej, choć nasze dzieci obdarzamy własnymi genami po równo, w późniejszym “użyciu” większe znaczenie mają geny ojca. Wynika z tego, że Twoja córka ujawni więcej cech odziedziczonych po Tobie niż po swojej matce.

Odkrycie ma znaczenie głównie w przypadku dziedziczenia mutacji genetycznych, odpowiedzialnych za popularne choroby i ich warianty, ale nigdy nie wiadomo… Zanim ulegniesz pokusie zrzucenia największej wady waszego dziecka na karb genów Twojej partnerki, przypomnij sobie ten tekst.

Jeśli będziesz częściej sprzątać, zmywać i gotować, w przyszłości zostanie prezesem

Córki ojców, angażujących się w obowiązki domowe, w życiu dorosłym rozwijają karierę na dobrze płatnych stanowiskach. Naukowcy z University of British Columbia opublikowali zaskakujący wynik badania dużej grupy dzieci i ich rodziców – to, w jaki sposób rodzice dzielą się pracami w domu, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw i aspiracji ich dzieci, zwłaszcza córek.

Jeśli chcesz, aby Twoja córka wyrosła na kobietę sukcesu, musisz zapomnieć o tradycyjnym podziale ról, zakasać rękawy i zadbać o porządek w mieszkaniu.

Nawet jeśli te badania w praktyce nie mają sensu, zapunktujesz u żony, więc i tak warto, prawda?

 

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16634019

https://www.sciencedaily.com/releases/2015/03/150302123253.htm

https://news.ubc.ca/2014/05/28/dads-who-do-chores-bolster-daughters-aspiration

 

 

 

 

Udostępnij