Lato odeszło na dobre, już nikt nie ma co do tego wątpliwości. Razem z nim odeszły Pelargonie, które przez wakacje ozdabiały mój balkon w bloku, wprowadzając sielską i optymistyczną atmosferę. Ach, jak mi brakuje mojego letniego balkonu! Teraz jest taki surowy i przygnębiający. Zniknęły moje kolory. Długo myślałam, jak urządzić balkon na jesień, aby nieco ocieplić jego widok, towarzyszący mi stale, kiedy przebywam w salonie czyli przez większość dnia, kiedy mam wolne. Zależało mi, aby jesienna aranżacja balkonu była po pierwsze w miarę prosta, a po drugie tania.

Podzielę się z Wami najfajniejszymi inspiracjami z Pinterest, jak można ozdobić balkon na jesień. Wydawało mi się to niemożliwe – w końcu wilgoć w powietrzu i niskie temperatury mocno ograniczają taką metamorfozę, ale nie czynią tego rzeczą niemożliwą, a więc do dzieła.

Poduszki i koce na balkon

Jeśli ktoś ma zadaszenie, może pozwolić sobie na poduszkowo – kocykowe szaleństwo. To jest to! Nawet w przypadku brzydkiej pogody balkon będzie przytulny. Aż miło popatrzeć. Muszę nieskromnie przyznać, że widok z mojego balkonu jest ładny – na działki i drzewa. Dodatkowo jestem typową jesieniarą, jak to bywa z ludźmi urodzonymi w październiku, która lubi orzeźwiające, chłodne powietrze. Nie miałabym nic przeciwko, aby zakopać się w koce i czytać książki na balkonie listopadową porą z kubkiem gorącej herbaty z cytryną pod ręką.

Na drugim pinie widać koc czesankowy, który można zrobić samemu. Wystarczą tylko dwie rzeczy: wełna czesankowa i dwie ręce.

Nastrojowe oświetlenie balkonu

Tutaj najlepiej spisują się lampki cotton balls. Moje są na baterie słoneczne i wodoodporne. Umieściłam je na barierce balkonu. Nie muszę martwić się, że zmokną. Mimo ciągłej ekspozycji na zmienne warunki pogodowe, delikatnie świecą. Ciekawą opcją są też lampiony. Najprościej zrobić je samemu ze sznurka i słoików, do środka sypiąc piasek, kamyki lub cokolwiek innego w zależności od upodobań.

Jesienne dekoracje na balkon

To także można zrobić samemu i jest z czego wybrać. Moi faworyci to girlanda z szyszek i jesiennych liści. Jeśli nie wiesz, jak urządzić balkon na jesień, zrób dekoracje z darów jesieni. Stoiki to też świetny pomysł, prawda?Darmowe jesienne plakaty do wydruku

Plakat a4 z motywem jesieni dopełni całości. Znalazłam dla was kilka przepięknych, jesiennych plakatów do wydruku i co ważne, autorzy udostępnili je za darmo do użytku domowego. Wystarczy dokupić antyramę i gotowe. Kolejny akcent do jesiennej aranżacji balkonu.

Jak urządzić balkon na jesień – z kwiatami czy bez?

Można, ale to już nie to samo, prawda? W warunkach jesiennych dość długo przetrwają Chryzantemy. Przy okazji możemy wesprzeć drobnych przedsiębiorców, których zrujnuje zamknięcie cmentarzy z powodu pandemii na weekend 1 listopada. Chryzantemy są rozłożyste, kolorowe i choć kojarzone są z cmentarnymi klimatami, na pewno ożywią smutny, jesienny taras lub balkon. Dobrze spiszą się też Astry i Aksamitki.

Jeśli ktoś celuje w styl prowansalski, może ozdobić balkon wrzosami, które zawsze i wszędzie dobrze się prezentują, a przede wszystkim są odporne na chłód.

Jesienna aranżacja balkonu Jesienny wystrój balkonu w bloku

Kwiaty, które przetrwają jesienią na balkonie
Jak urządzić balkon na jesień

Jakie kwiaty na balkon jesienią?

Udostępnij