Od dłuższego czasu jestem ogromną fanką stylu boho w mieszkaniu. Ręcznie robione przedmioty, takie jak ceramika, hafty, tkane poduszki i makramy nadają wnętrzu przytulności i klimatu. Staram się dodawać elementy boho tam, gdzie mogę. Jako że lubię prace manualne, postanowiłam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i wykonać jakąś dekorację w stylu bohemian własnoręcznie. Padło na makramę. W Internecie jest całe mnóstwo inspiracji, ale brakuje mi cierpliwości, aby wyszukiwać instrukcje. Lubię mieć wszystko objaśnione po polsku i czarno na białym, zwłaszcza gdy się uczę. Dlatego książka Virginie Pugliesi pt. Makramy w stylu boho i folk – 23 oryginalne i pełne uroku projekty dosłownie spadła mi z nieba…

Recenzja książki “Makramy w stylu boho i folk”

Co znajdziesz w książce? Jest to przede wszystkim przepięknie wydane kompendium podstawowych splotów, mających dalsze zastosowanie w 23 makramowych projektach, przedstawionych w kolejnym rozdziale.

Moim zdaniem książka spodoba się osobom takim jak ja, czyli całkowicie zielonym w temacie wiązania sznurków. Oczywiście może przydać się również i tym bardziej zaawansowanym, którzy co prawda znają podstawy, ale szukają ciekawych inspiracji i pomysłów.

Instrukcje dotyczące podstawowych więzów mają formę zdjęć tzw. krok po kroku, jak krzyżować sznurki, aby uzyskać dany splot. Są to m.in. pętle, półwęzły, łańcuszek, węzły płaskie, żebrowe, rybackie, diament i kłos. Wszystko, co wydawało mi się bardzo skomplikowane, w tym rozdziale zostało bardzo szczegółowo pokazane.

Makramy w stylu boho i folk

Jakie projekty znajdują się w książce o makramach?

W następnym rozdziale jest to, na co czekałam najbardziej – całe mnóstwo ciekawych projektów do zrobienia – są to makramy ścienne, kwietniki, girlanda, abażur, chwosty, półki, makatki, łapacz snów, rama do lustra i jeszcze kilka innych. Na początku każdego projektu określono stopień trudności oraz czas wykonania, który bywa naprawdę różny – od 30 minut do 5 godzin. Oprócz tego, w opisie projektu znajdziesz informację, które sploty będą w nim wykorzystywane (wszystkie znajdziesz na początku książki), a także rozpiskę potrzebnych materiałów – sznurki, koraliki, obręcze, itd.

Książka Makramy w stylu boho i folk wydana nakładem Wydawnictwa Kobiecego to aż 151 stron, pełnych inspiracji na nietuzinkowe ozdoby w stylu boho. Jednym z mocnych punktów książki jest harmonijne połączenie technik makramy z estetyką stylu boho i folk. Dla Virgini Pugliesi, autorki książki, istotną kwestią jest życie w duchu zero waste, co odzwierciedla się w ostatnim rozdziale. Znajdziesz tam pomysły na wykorzystanie resztek sznurków. Zamiast je wyrzucać, można zrobić choćby prosty breloczek do kluczy, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.

Książka o makramach boho

Wybrałam projekt, który zrealizuję w nowym roku. Na pewno pokażę go na swoim Instagramie.

Za egzemplarz książki Makramy w stylu boho i folk – 23 oryginalne i pełne uroku projekty dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl. Zapraszam do odwiedzenia działu z nowościami, gdzie znajdziesz najróżniejsze perełki. Jeśli masz pytania, dotyczące zawartości książki, zapraszam do zadania go w komentarzu.

Będzie mi miło, jeśli odwiedzisz mnie na Instagramie 🙂

 

Udostępnij